Iiris Velling: inimene ise vastutab, kelle juurde ta vaimset abi läheb otsima

Eestis tegutseb vaimse tervise spetsialistidena hulk inimesi, kellel puudub erialane haridus ning kelle pakutavad ravimeetodid on parimal juhul küsitavad. Kas tänapäeval võib terapeudina tööle asuda ükskõik kes või toimub sel alal ka mingi kontroll, küsime kell 7.35 Iiris Vellingult Eesti Kliiniliste Psühholoogide Kutseliidust.

Marko Neeme: kliinilistel psühholoogidel tekivad uued õigused ja kohustused

Eesti Kliiniliste Psühholoogide Kutseliidu juhatuse esimees Marko Neeme ütleb, et 1.oktoobrist kehtima hakanud  muudatustega tekivad kliinilistel psühholoogidel uued õigused ja kohustused.

 

Triinu Tänavsuu: soovime, et kõigis tervisekeskustes oleks täidetud vähemalt kaks kliinilise psühholoogi ja vaimse tervise õe ametikohta

Kliinilised psühholoogid tervitavad kollektiivleppesse kirja pandud 20%-list palgatõusu, mis võib nende hinnangul aidata mõningaid murekohti lahendada ja ka kliinilisi psühholooge tagasi haiglatesse tuua. Paraku on aastatega kogunenud palju murekohti, millest nii mõnedki on seotud esmatasandi ja kliiniliste psühholoogide koostööga, rääkis kliiniline lapsepsühholoog ja Eesti Kliiniliste Psühholoogide Kutseliidu juhatuse liige Triinu Tänavsuu.

Sõlmiti tervishoiuvaldkonna kollektiivleping

Arstide liit, tervishoiutöötajate kutseliit, õdede liit ja kliiniliste psühholoogide kutseliit töötajate esindajatena ning haiglate liit ja kiirabi liit tööandjate esindajatena allkirjastasid täna uue kollektiivlepingu aastateks 2023–2024, mis parandab arstide, õdede, hooldajate ja teiste meditsiinispetsialistide töö- ja palgatingimusi ning tagab tervishoius töörahu.

.

Kliinilise psühholoogi abi saavad kergemini rikkamad, risk on saada ebapädevat abi

Kliiniliste psühholoogide väljaõpet tuleb riiklikult püsirahastada ja pakkuda neile auväärset töötasu, et spetsialistid ei lahkuks haiglatöölt ja patsiendid ei liiguks ebapädevate inimeste juurde, ütles Kliiniliste Psühholoogide Kutseliidu juhatuse esimees Iiris Velling.

 

Kuku pärastlõuna: Iiris Velling. Puudu on kliinilisi psühholooge

Stuudiosse tuleb kliiniline psühholoog Iiris Velling, kes arutleb, miks üha enam tema ametikaaslasi suundub erasektorisse.

Kes on terapeut?

Kes võib Eestis terapeudina tegutseda ja kuidas inimene aru saab, millisel terapeudil on teadmised ja oskused, et teda aidata, arutavad kliinilised psühholoogid Anna-Kaisa Oidermaa ja Iiris Velling.

Arstid, õed ja teised tervishoiuvaldkonna töötajad sõlmisid kollektiivlepingu

Eile, 28. aprillil sõlmisid tervishoiuvaldkonna töötajate ja tööandjate liidud riikliku lepitaja ettepaneku alusel üleriigilise kollektiivlepingu aastateks 2021–2022.